کاغذدیواری

کاغذدیواری هایی که دارای پوشش وینیل هستند بادوام ترین انواع کاغذدیواری ها محسوب می شوند. این نوع از کاغذدیواری ها هم چنین قابل شستشو و ضدآب هستند. همین نوع از کاغذدیواری، خود به دو نوع تقسیم می شود: نوع اول در قسمت پشت کاغذدیواری دارای لایه ای از وینیل است و نوع دوم دارای لایه ای از وینیل در قسمت روی کاغذدیواری است که مسلما نوع دوم دوام بیشتری دارد. نوع اول قابل شستشو و ضدآب است و راحت تر از روی دیوار کنده می شود. بنابراین نوع دوم کاغذدیواری های دارای پوشش وینیل، می توانند مناسب ترین گزینه برای انتخاب باشند.

کاغذدیواری روی دیوارهای گچی سفیدکاری شده و رنگ خورده قابل نصب است.

کاغذدیواری را نمی توان مستقیما روی سطوح کاشی شده، فلزی یا بتنی چسباند و در صورت لزوم، سطوح موردنظر باید با چسب مخصوص زیرسازی و ماستیک شوند.

چرا کاغذدیواری از رنگ بهتر است؟

به چند دلیل میتوان گفت که کاغذ دیواری از رنگ بهتر است!

 • قیمت:  برای مثال شما اگر بخواهید یک خانه ی ۱۰۰ متری را که دارای پذیرایی و دو اطاق می باشد را نقاشی کنید، چیزی حدود ۲.۵۰۰.۰۰۰ تومان باید پرداخت کنید که این فقط شامل رنگ کردن دیوارها و سقف میباشد و اگر ساختمان گچ بری هم داشته باشد برای مثال فقط دو ردیف گچ بری چیزی حدود ۸۵۰.۰۰۰ تومان به مبلغ اضافه میشود. اما اگر بخواهید آن را کاغذ کنید چیزی حدود ۳۵ رول کاغذدیواری نیاز دارید که قیمت کاغذ دیواریها متفاوت است.
 • تنوع:  رنگها به چند دسته ی پلاستیکی، روغنی، اکریلی، پلی استر و چند نمونه ی دیگر تقسیم بندی میشود که برای درآوردن طرحهای دلخواه میتوان آنها را به چندین طرح کلی درآورد که در اکثر طرحها و ساختمانها بیش از چند طرح و رنگ استفاده می شود.

اما تنوع کاغذدیواری بعد از چند دهه تکرار امروزه به جایی رسیده که سالیانه شاهد ورود چندین آلبوم جدید از شرکتها با تنوع چند هزار در آلبومهای جدید هستیم. همچنین طرح های بسیار متنوع کاغذ دیواری های امروزی پاسخگوی هر نوع سلیقه ای هستند.

 • سرعت اجرا : امروزه در قرنی که به آن قرن اتم گفته میشود و مردم حتی برای درست کردن غذا و یا استراحت و تفریح وقت کافی ندارند !!!

آیا میتوان گفت که یک خانه با اثاث را حدود ۳ هفته یا بیشتر نایلون پیچ کرد و منتظر ماند که نقاشان عزیز تا چند روز دیگر کار دارند و میخواهند در و دیوار را رنگ کنند؟

اما کاغذ دیواری کردن  همچین خانه ای در حدود ۲ روز کار دارد و اگر آن را با رنگ مقایسه کنیم چیزی حدود ۱۰% زمان رنگ را به خود اختصاص میدهد. که این تفاوت زمان هم بسیار شگرف و باور نکردنیست.

 • نداشتن ریخت و پاش: برای رنگ نیاز است که فرشها و مبلها جمع شده و روری  آنها را نایلون  کشید.

ریختن رنگها به تمام نقاط خانه به همراه گرد و خاک هنگام سمباده زنی باعث میشود که تمام اثاثه و لوازم بعد از کار گردگیری و دستمال کشی شود.

وسایل نقاش از قبیل حلبهای روغن و رنگ و تینر و نردبان های بلند و … خانه ی شما را برای چند هفته به میدان جنگی تبدیل میکند که به آسایش و روان شما لطمه میزند .

بوی بد رنگ و تینر هم بر این جنگ نابرابر میافزاید تا شما را بعد از چند روز از پا درآورده و از کرده ی خویش پشیمان کند.

برای کاغذ دیواری کافیست که فرشها را به فاصله ی ۱ متر از دیوارها تا کرده و منتظر شوید که دیوارها کاغذ شود و بعد شما با یک تی کشیدن ساده میتوانید به راحتی لکه های احتمالی از چسب کاغذدیواری را پاک کرده و فرش را تا کنید.

حتی میتوان در محل های خیلی شلوغ خانه که اثاثیه ی فراوانی وجود دارد و جابجایی آنها مشکل است قدم به قدم و دیوار به دیوار این کارها را انجام داد که صاحب خانه با مشکل بزرگ جابه جایی وسایل مواجه نشود.

چسب بی بو و حلال با آب که به راحتی با آب حتی بعد از خشک شدن تمیز میشود  یکی از بزرگترین مزییت های کاغذ دیواریست.

 

 

مزایای کاغذ دیواری :

 • صددرصد قابل شستشو (با مواد شوینده و آب گرم)
 • ثبات رنگ (در مقابل نور خورشید)
 • بادوام و عمر طولانی (بیش از ۲۰ سال)
 • عایق رطوبتی و حرارتی
 • ضد غبار
 • پوشش مناسب برای رفع معایب دیوار
 • اجرای طرح دلخواه و سفارشی در ابعاد آزاد

 

ما اینجاییم تا شما را در رسیدن به خانه رویاهایتان همراهی کنیم.

طراحی ، نظارت و اجرا – شهرک سازی ، ویلاسازی ، آپارتمان سازی ، محوطه سازی ، نقشه برداری ، دکوراسیون

ساخت و بازسازی از صفر تا صد ساختمان توسط تیم مجرب در تمام گروه های موسسه

لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر از قیمت و تحویل فوری با ما تماس بگیرید.

۰۱۱۵۲۳۳۴۰۲۵-۰۹۱۲۶۹۴۴۷۴۵

دفتر مرکزی: نوشهر – خیابان فردوسی شمالی – موسسه رهاورد تحول کاسپین

از دکوراسیون ، محوطه و نما ساختمان خود عکس گرفته و برای ما تلگرام کنید تا کارشناسان ما با شما تماس گرفته و طراحی مورد علاقه شما را تقدیمتان کنند.

ایمیل : info.mrtc.ir@gmail.com