جهت سفارش ، ارسال کاتالوگ و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمائید.

۰۹۱۲۶۹۴۷۴۵  –  ۰۱۱۵۲۳۳۴۰۲۵

پشتیبانی ۲۴ ساعته و آنلاین تلگرامی


 

 

ترمووود چیست؟

ترمووود یا چوب ترمو ( حرارت دیده ) ، در حقیقت همان چوب طبیعی می باشد که ساختار سلولی آن در اثر فرآیند حرارتی چوب تغییر یافته و دارای پایداری بالا در مقابل انواع قارچ ها ، کپک ها و حمله حشرات چوب خوار شده است و نیز در شرایط مختلف آب و هوائی و نیز تغییرات رطوبت نسبی هوا ، ثبات ابعادی خود را حفظ می کند و از این جهت به منظور استفاده در فضاهای بیرونی شامل نمای ساختمان یا نمای چوبی، کف چوبی، پارکت، پرگولا، آلاچیق، سونا و مبلمان فضای باز بسیار مناسب می باشد. در این فرآیند فقط از حرارت و بخار آب استفاده شده و هیچگونه ماده شیمیایی دخالت ندارد. به منظور حفظ جنگل ها ، مدرک PEFC و FSC نشانگر استحصال چوب از جنگل های تحت مدیریت بوده و شرکت برنستول با مارک تجاری ترموری ( Thermory ) به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندگان اروپائی ترمووود ( Thermowood ) ، ارائه دهنده گواهینامه های مذکور برای تولیدات خود می باشد و متعهد به استفاده از جنگلهای پایدار و تحت مدیریت است.

فرآیند تیمار حرارتی چوب ها که در آن فقط از حرارت و بخار آب استفاده شده ، در کوره های مخصوص ، به همراه دانش فنی غنی شرکت برنستول، باعث شده که همواره نام ترموری معرف ترمووود با کیفیت بسیار عالی باشد .

در فرآیند ذکر شده دو سطح حرارتی می تواند اعمال شود، سطح حرارت متوسط و سطح حرارت بالا. در سطح حرارت متوسط، رنگ ترموود از قهوه ای روشن تا قهوه ای متوسط متغیر بوده و علاوه بر زیبایی بخشیدن بیشتر به بافت طبیعی چوب، ثبات ابعادی آن را به همراه می آورد و این محصول را می توان به عنوان گزینه ای عالی برای کاربردهای در داخل ساختمان مانند پوشش دیوار و کف فضاهای داخلی انتخاب کرد . در سطح حرارت بالا، محصول از ثبات ابعادی و نیز پایداری بسیار بالا برخوردار بوده که به صورت قابل توجهی طول عمر آن در شرایط آب و هوایی مختلف بالا می رود و در مقابل آفت های متفاوت مقاوم می شود. خواص مذکور، این چوب ها را حتی برای محیط نمناک مناسب نموده و بسته به گونه چوب، رنگ این ترموود ها از قهوه ای متوسط تا قهوه ای تیره متغیر است. ترموود به واسطه ثبات ابعادی، جذب بسیار کم رطوبت و پایداری زیاد، گزینه ای بسیار مناسب برای جایگزینی چوبهای حاره ای بوده و باعث حفظ هرچه بیشتر جنگلهای با ارزش مناطق حاره ای می شود .

مواد خام کارخانجات برنستول به منظور تولید محصولی با کیفیت بالا با دقت زیاد انتخاب و خریداری می شود. جنگلهای شمال آمریکا برای تاًمین چوبهای زبان گنجشک که مناسبترین نوع ( Thermo Ash ) را فراهم می آورد و جنگل های مرکز فنلاند برای تاًمین چوب درختان سوزنی برگ و تولید (Thermo Pine )، منابع اصلی تهیه مواد خام ترموری هستند. صادرات گسترده تولیدات شرکت برنستول به بسیاری از کشورها از قبیل آمریکا، آلمان، اتریش، نروژ، سوئیس، انگلستان، ایتالیا و ژاپن خود معرف کیفیت تولیدات این شرکت بوده و از این بین آرایه های چیدمان کویر ( کویرآرا ) به عنوان یکی از بزرگترین شرکای تجاری این شرکت، عرضه کننده محصولات ترموری در ایران است.

ترمووود و کفپوش چوبی فضای داخلی ( پارکت های تمام چوب ترمو ) :

زیبایی پارکت های تمام چوب ترمو زبان گنجشک،  ( Thermo Ash )، در نمایش ساختار چوب و طیف رنگی متنوع آن نهفته است. فرآیند ترمو در این چوبها با دو روش حرارتی ، سطح بالا حرارتی و سطح متوسط حرارتی ، می تواند انجام پذیرد که ثبات ابعادی قابل توجه ای را برای چوب به ارمغان می آورد. پروفیل هائی که سطح حرارتی متوسط دیده اند ( ۱۹۰ درجه سانتیگراد ) دارای رنگ روشنتر و به تبع دارای قابلیت بیشتر برای رنگ پذیری متنوع تر بوده و پروفیل هائی که سطح حرارتی بالاتری دیده اند ( ۲۱۵ درجه سانتیگراد ) دارای رنگی تیره تر بوده و قابلیت نصب در فضاهای مجهز به سیستم گرمایش از کف را نیز دارا می باشند. پروفیل ترموری به صورت خام و بدون اعمال پوشش محافظ به بازار عرضه می شود تا مصرف کنندگان این فرصت را داشته باشند تا بسته به سلیقه خود، رنگ نهایی را انتخاب کنند ولی از آن جا که شرکت آرایه های چیدمان کویر به عنوان نماینده انحصاری شرکت SAICOS آلمان، تولید کننده رنگ، روغن و پوشش های محافظ چوب در ایران فعالیت می نماید، قادر به اعمال پوشش روغن مخصوص پارکت ، HARD WAX OIL ، در طیف های متنوع رنگی بر روی پروفیل های تمام چوب ترموری بوده و متناسب با سلیقه مشتری ، پارکت تمام چوب ترمو زبان گنجشک را با رنگ مورد درخواست ارائه می نماید.

ترمووود و کفپوش چوبی فضای بیرونی : پروفیل های ترموری از گونه های مختلف چوب ، با قابلیت نصب با پیچ و یا اتصالات غیر قابل رویت، در ابعاد و اشکال بسیار متنوع موجود می باشند. مقاومت چوبها در برابر انواع قارچ ها، انواع کپک ها ،حمله حشرات و شرایط آب و هوایی مختلف به صورت قابل توجهی در مقایسه با چوبهای غیر ترمو افزایش یافته است. تولیدات شرکت ترموری شامل پروفیل های مخصوص کف چوبی، تایل های آماده چوبی جهت نصب سریع و آسان و نیز چوبهای ترمو مخصوص زیرسازی است. کیفیت و مقاومت بالای ترمووود به واسطه ی فرآیند خاص حرارتی و بدون دخالت هیچ گونه ماده ی شیمیایی، کاملا با محیط زیست سازگار بوده و جایگزین مناسبی برای چوبهای سخت حاره ای و یا چوبهای اشباع شده با مواد شیمیایی است .

ترمووود و چوب نمای ساختمان : از ویژگی اصلی چوبهای حرارتی قابلیت استفاده از آنها در فضاهای خارجی می باشد. پایداری زیاد، ثبات ابعادی، مقاومت بالا در برابر نفوذ آب و همچنین حفظ بافت طبیعی چوب از مشخصه اصلی این محصول می باشد. پروفیلهای متنوع در رنگهای متفاوت با قابلیت نصب به صورت افقی و یا عمودی می تواند زمینه را برای طراحی فضاهایی متفاوت فراهم آورد. تمامی پروفیلهای شرکت ترموری منحصر به فرد بوده و به دلیل مقاومت بسیار بالا در برابر شرایط مختلف آب و هوایی و گذر زمان، ثبات ابعادی و کیفیت خود را حفظ و تغییر شکل نمی دهند.

ترمووود و سونا : بخشی از تولیدات ترموری مختص فضای سونا می باشد. پروفیل های تولید شده جهت استفاده در سونا دارای طیف بسیار گسترده ای هستند و فضای گرمی را ایجاد می کنند. علاوه بر چوب های Thermo Pine و Thermo Ash ، چوب های Thermo Aspen ، Thermo Alder ، Thermo Magnolia نیز به علت کلاس پایداری بالا گزینه های بسیار مناسبی برای این منظور هستند. علاوه بر ابعاد استاندارد موجود، امکان تولید پروفیل هایی با عرض بیش از ۱۸۵ میلیمتر نیز وجود دارد.

جهت سفارش و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید.

۰۹۱۲۶۹۴۴۷۴۵ – ۰۱۱۵۲۳۳۴۰۲۵