دیوارهای فوق سبک ترکیبی حیات وال Hayat Wall

یکی از روش های سبک سازی ساختمان ها,کاهش وزن دیوارها در ساختمان می باشد.استفاده از این دیوارهای سبک ترکیبی در دیوارهای داخلی و پیرامونی,از جمله این روش ها می باشد. این دیوارها از مقاوم ترین, بهینه ترین, سبک ترین و اقتصادی ترین دیوارهای موجود نسبت به دیوارهایی مانند سفال, ۳D پنل, پنل های گچی, بتن سبک, لیکا, فوم و … می باشد. این دیوار به علت ترکیب مصالح مقاوم شده و استفاده از الیاف در هنگام زلزله آوار ندارد و می توان به راحتی تاسیسات را از داخل  دیوار عبور داد.

به علت خواص فیزیکی مصالح استفاده شده در آن در مقابل حرارت و صوت مقاوم بوده و در زمان اندکی به سهولت نصب می شود و اندود گچ و خاک نیز در آن قابل حذف است.

دیوارهای حیات وال سه جداره بوده و در سه نوع با ضخامت ۱۲,۱۰,۸ سانتی متری به شرح ذیل موجود می باشد:

  1. دیوارهای داخلی دو طرف کامپوزیت معدنی با هسته پلی استایرن,مسلح شده به توری جهت دیوارهای داخلی.
  2. دیوار دوطرف بتن فوق سبک با هسته مسلح شده پلی استایرن, با توری جهت دیوارهای داخلی, خارجی, سرویس های بهداشتی,آشپزخانه و قسمت هایی که در معرض مستقیم رطوبت قرار دارند.
  3. دیوارهای یک طرف کامپوزیت معدنی و یک طرف بتن فوق سبک به هسته مسلح شده پلی استایرن با توری جهت دیوارهای نما و قابلیت حذف عمده پلاستر ماسه سیمان در نما.

مزایای استفاده از دیوار حیات وال

وزن بسیار سبک :

هر متر مربع این دیوار (داخلی و خارجی) ۳۵ تا ۴۸ کیلوگرم بر متر مربع می باشد که در مقایسه با دیوارهای رایج بسیار سبک تر می باشد.

چنان چه وزن سبک دیوار حیات وال در محاسبات اولیه سازه اعمال گردد,باعث حداقل ۱۰ تا ۲۰ درصد کاهش فولاد و بتن در مقایسه با دیوارهای رایج در سازه می شود. در واقع این دیوار با توجه به کاهش هزینه های فولاد,بتن,و… جهت انبوه سازان رایگان تلقی می گردد.

مقایسه وزن انواع دیوار برحسب کیلوگرم برمترمربع

عایق حرارتی و برودتی :

این ویژگی سبب کاهش میزان تقاضای بار انرژی در طی فصول گرم و سرد سال می گردد.با توجه به اینکه حاصل جمع تلفات حرارتی جداره ها و هوای نفوذی,بار حرارتی اتاق را که مبنای انتخاب مبدل های حرارتی از قبیل رادیاتور,فن کوئل و غیره خواهد بود به دست می دهد. بدیهی ست که چنان چه ضریب انتقال حرارتی جداره ساختمان پایین باشد,میزان تلفات حرارتی در ساختمان پایین آمده و این امر موجب کاهش سرمایه گذاری اولیه مربوط به بخش تاسیسات در حدود ۳۰% خواهد شد.

عایق صوت:کاهش ورود صدا یک عامل کلیدی در حفظ سلامت و آسایش ساکنان ساختمان های مسکونی به شمار می آید. ساختار سلولی و نحوه پخش هوا در این دیوار, ایزولاسیون صوتی را تا میزان زیادی تقویت می نماید. همچنین چند جداره بودن جداره از جنس کامپوزیت معدنی,عامل مهمی در تقویت عایق بندی صدا است.

انتقال حرارت درسیستم ساختارگچی خشک درزمان آتش سوزی مطابق مؤسسه استاندارد مصالح آمریکا ASTM

مقاومت در برابر آتش سوزی :

جداره های بیرونی که متشکل از ترکیبات معدنی است,یکی از بهترین مصالح مقاوم در برابر آتش سوزی می باشد.

دوام:

این پنل ها با افزابش شکل پذیری و انعطاف پذیری در مقابل ترک خوردگی ناشی از حرکت جزئی سازه و انقباض و انبساط

حرارتی,دارای مقاومت کافی می باشند و با بوجود آمدن مفصل پلاستیک در کنار ستون ها,مشکلات مطرح شده در خصوص مقاومت ناکافی دیوارهای سبک در زمان وقوع زلزله را حل خواهند کرد.

عدم آوار در زلزله:

به دلیل بهره گیری از توری و الیاف (ترکیب مستحکم فشاری و کششی) این دیوار مانند شیشه ماشین عمل کرده و با ضربه خورد نمی شود.بنابراین دومین عامل کشتار در زلزله (آوار) حذف می شود.

سهولت و سرعت در حمل به طبقات و نصب آن:

اتصال این پنل ها با چسب مخصوص بوده و مانند دیوارهای کناف و درای وال, احتیاج به شبکه بندی گالوانیزه ندارد.

به طور متوسط یک تیم کاری مجرب ۶۰ متر مربع از این دیوارها را در یک روز کاری نصب خواهند کرد.

جدول مقایسه ای سرعت اجرای محصولات ( بر حسب متر مربع در ۸ ساعت کاری)

امکان عبور لوله های تاسیساتی و برق از درون دیوار:

تمامی لوله های تاسیسات مکانیکی و الکتریکی براحتی ازین دیوارها عبور داده می شود.

بهداشتی بودن و سازگاری با انسان:

این دیوارها به علت درزبندی کامل و همچنین حذف بار الکتریکی به دلیل وجود هسته پلاستیکی,از جذب گرد و غبار و… ممانعت به عمل می آید. همچنین به دلیل سطح صیقلی و افزودنی ها از ورود حشرات به این دیوارها جلوگیری می شود.

صرفه اقتصادی :

این دیواره به دلیل دارا بودن امتیازات بسیار, می تواند یکی از پرطرفدارترین دیوارها به لحاظ فنی و قیمت مناسب باشد. به طور کلی هزینه های مستقیم و غیر مستقیم این محصول بسیار پایین تر از روش های سنتی و صنعتی قبلی می باشد.

 

0 پاسخ ها

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *